IMG ۲۰۲۳۰۷۲۶ ۰۰۳۸۲۰ 266x300 - مشخصات فنی تلویزیون شهری

مشخصات فنی تلویزیون شهری

مشخصات فنی تلویزیون شهری

تلویزیون شهری وسیله ای است که به طور معمول برای تبلیغات محیطی در سطح شهر مورد استفاده قرار می گیرد. اما استفاده از این وسیله محدود به این مورد نمی شود. در واقع از آن برای آگاهی دادن به افراد در خصوص موضوعات مهم و یا تبلیغات فروش و یا گاها برای زیبا سازی محیطی شهر استفاده می شود.
به هر حال ویدئو وال یا تلویزیون شهری دارای انواع مختلفی است. هر یک از آن ها دارای ویژگی هایی است و برای کاربرد های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. این وسیله به صورت ویژه مورد توجه صاحبین کسب و کار های بزرگ واقع شده است. دلیل آن استفاده از این ابزار برای امر بازاریابی و تبلیغات است. بنابراین مهم ترین ویژگی تلویزیون های شهری همان ارائه تبلیغات و بازاریابی و یا اطلاع رسانی به افراد است. اما سوال اینجاست چگونه ویدئو وال به افراد در خصوص تبلیغات کمک می کند؟ ویژگی و قابلیت های این وسیله چه خواهند بود؟ انواع آن کدام است؟ در ادامه این مقاله با تلویزیون یا صفحه نمایشگر شهری بیشتر آشنا خواهیم شد و به سوالاتی در این خصوص پاسخ خواهیم داد. لطفا تا انتها این نوشتار همراه ما باشید.

2022 07 06 at 13.51.23.315 300x202 - مشخصات فنی تلویزیون شهری
مشخصات فنی تلویزیون شهری

تلویزیون شهری یا نمایشگر شهری چیست؟

تلویزیون شهری مانند تلویزیون خانگی است که دارای یک صفحه ال ای دی برای نمایش می باشد. با این تفاوت صفحه های نمایش شهری بسیار بزرگتر از نمونه های خانگی هستند. نمایشگر یا ویدئو وال به صورت آنلاین و یا به صورت آفلاین قابل استفاده است. در تلویزیون های بزرگ شهری می توان انواع برنامه ها را به صورت آنلاین و با کنترل توسط سیستم و اپراتور پخش کرد. البته این تلویزیون به صورت آفلاین و اتومات نیز قابلیت نمایش محتواهای مختلف را خواهد داشت. این نمایشگر فقط قادر به نمایش تصاویر و فیلم نخواهد بود بلکه قادر به پخش اصوات نیز می باشد.

مشخصات فیزیکی تلویزیون شهری

ویدئو وال به تابلو های بزرگ دیجیتالی چهار راه ها، اتوبان ها، تلویزیون های بزرگ استادیوم های ورزشی و پارک گفته می شود. ویدئو وال ها بر روی دکل های بزرگ فلزی نصب می شوند تا قابلیت دید برای مخاطب از هر جهت را داشته باشند. این تلویزیون از تلویزیون های کوچکتری ساخته می شود که به آن بلوک می گویند. بلوک ها نیز از جزء دیگری به نام ماژول تشکیل شده اند که در کنار یکدیگر قرار داده می شوند. ماژول های بلوک به شکل مستطیل و مربع ساخته می شوند که با قرارگیری در کنار یکدیگر بخشی به نام کابینت را می سازند. رنگ های اصلی این تلویزیون قرمز، آبی و سبز هستند که رنگ های اصلی ال ای دی نیز می باشند. هر پیکسل در این ابزار شامل رنگ های اصلی می شوند.

انواع تلویزیون شهری

ویدئو وال در ابعاد و اندازه های مختلفی ساخته و طراحی می شوند. اما این تقسیم بندی مد نظر ما نیست. اساس تقسیم بندی تلویزیون های شهری کاربرد آنها در موقعیت و فضاهای مختلف، از نظر ساختار و نحوه راه اندازی تلویزیون است.

PIC 2 300x200 - مشخصات فنی تلویزیون شهری
مشخصات فنی تلویزیون شهری

تلویزیون های شهری از نظر کاربرد

در واقع تلویزیون شهری به دو نوع indoor و outdoor تقسیم بندی می شود. همانطور که از معنی این واژه ها مشخص است نوع indoor برای محیط های داخلی و سقف دار مانند سالن، تالار و.. قابل استفاده است. در مقابل مدل outdoor نیز برای محیط های روباز مانند پارک ها. بزرگ راه ها قابل استفاده می باشد. این مدل از تلویزیون های شهری مناسب با محیط بیرونی طراحی شده اند و خاصیت ضد آب و ضد ضربه نیز از ویژگی های بارز آنها می باشند.

تلویزیون های شهری به لحاظ ساختاری

از نظر ساختار پیکسلی نیز ویدئو وال به دو نوع RGB, 2RGB تقسیم می شود. در نوع RGB هر پیکسل از یک ال ای دی آبی، سبز و قرمز تشکیل شده است. اما در نوع 2RGB هر پیکسل از دو ال ای دی آبی، سبز و قرمز تشکیل شده است.

58 300x176 - مشخصات فنی تلویزیون شهری
مشخصات فنی تلویزیون شهری

انواع ویدئو وال به لحاظ راه اندازی آن

علاوه بر موارد فوق الذکر تلویزیون شهری از نظر نوع راه اندازی به دو نوع آنلاین و آفلاین نیز تقسیم بندی خواهد شد. برای مدیریت تلویزیون های شهری آنلاین از یک رایانه هوشمند برای راه اندازی آن استفاده می شود. در نوع آفلاین این تلویزیون نیز از برد مختص به خود تلویزیون برای راه اندازی آن استفاده می شود. ادامه کار و پخش محتویات تصویری در این تلویزیون ها به صورت مستقل است که برای برنامه ریزی به کامپیوتر نیاز دارد.

تبلیغات با استفاده از ویدئو وال

یکی از موارد مهم در استفاده از تلویزیون شهری نمایش تبلیغات و بازاریابی برای صاحبین مشاغل است. امروزه تبلیغات در سطوح مختلفی انجام می شود که تمامی حالات و جوانب زندگی افراد را در نظر خواهد گرفت. انجام تبلیغات برای هر محصول یا معرفی خدمات حتی حین رانندگی افراد یکی از نمونه های این گستردگی است. استفاده از نمایشگر های شهری قطعا مزایایی برای بازاریابی به همراه خواهد داشت. بازدهی بازاریابی به کمک نمایشگر های محیطی عالی است. زیرا این شیوه از تبلیغات طیف وسیعی از مردم جامعه را در بر می گیرد.
تعداد افرادی که تبلیغات را از این نمایشگر خواهند دید قطعا بیشتر از روش های دیگر است. چرا که نمایشگر های شهری در نقاط مهم و پر رفت و آمد شهر نصب خواهند شد. این شیوه از تبلیغات پر بازده بوده و برای صاحبین مشاغل مزایایی چون کاهش هزینه بازاریابی و تبلیغات را به همراه خواهد داشت. بسیاری از افرادی که به تبلیغات جهت پیشبرد اهداف خود نیاز دارند از این شیوه به روز در کنار سایر روش های بازاریابی استفاده می کنند.

45 300x169 - مشخصات فنی تلویزیون شهری
مشخصات فنی تلویزیون شهری

مزایای استفاده از تلویزیون شهری در امر تبلیغات

مدیران و صاحبان کسب و کار مجرب برای پیشرفت در امور کاری خود همواره با برنامه ریزی پیش می روند. آنان تمامی برنامه های خود را بر اساس برنامه ریزی مدیریت می کنند. برنامه ریزی در خصوص بازاریابی و امر تبلیغات در موفقیت آنان بسیار موثر است. به همین جهت بر روی این امر فوکوس بیشتری خواهند داشت.
استفاده از ابزار های مختلف مانند تلویزیون شهری در امر تبلیغات برای مدیران بازاریابی کمترین هزینه را به همراه خواهد داشت. بدیهی است که این روش از تبلیغات مورد استقبال مدیران موفق می باشد. این سیستم دارای ویژگی ها و قابلیت هایی است که منجر به بازاریابی سریع، مستقیم و کم هزینه و پربازده خواهد شد.
شیوه های تبلیغاتی بسیاری وجود دارند که هر یک در نوع خود دارای مزایایی هستند. استفاده از تلویزیون های شهری و خلاقیت در این امر یکی از روش های مستقیم و بی واسطه در ارتباط با مخاطبین است. در این نوع و یا شیوه از تبلیغات کثرت بر شناسایی مخاطب خاص ارجحیت دارد.

ویژگی های تلویزیون شهری یا نمایشگر شهری

کسب و کار امروزی نیاز به بازاریابی و تبلیغات به روز شده دارد. استفاده از تلویزیون شهری روشی نوین برای تبلیغات است. استفاده از روش های جدید و به روز قطعا همیشه موثر تر از روش های قدیمی تر خواهند بود. دلیل آن هم قابلیت های این روش می باشند که در رسیدن به نتیجه بهتر موثر می باشند.
از ویژگی های این وسیله برای امور و اهداف مختلف شامل موارد زیر می باشند:
• قابلیت پخش انواع فرمت های تصویری و صوتی به صورت آنلاین و آفلاین با کیفیت های برتر
• دارای بازدهی و نتیجه مثمر ثمر
• زاویه دید مناسب برای مخاطب و مطمئن از دیده شدن نمایش
• مصرف کم و دارای طول عمر زیاد
• قابل طراحی در سایز های مختلف و با اشکال مربع، مستطیل، هلالی و …
• قابل اتصال به امواج رادیویی و وایرلس و دارای امنیت بسیار بالا
• مقاوم در برابر شرایط های مختلف جوی

007 300x176 - مشخصات فنی تلویزیون شهری
مشخصات فنی تلویزیون شهری

نکات مهم در مورد تلویزیون شهری

برای نصب تلویزیون شهری بایستی به نکات مهمی توجه کرد که مهم ترین این موارد به قرار زیر می باشند؛
• برای نصب این نمایشگر بایستی به فاصله آن تا زمین و ارتفاع آن توجه کرد.
• در صورت استفاده از سیستم صوتی بایستی به سیستم های صوتی آن نیز توجه داشت.
• قرار گیری این تلویزیون بایستی به صورتی باشد که از تابش مستقیم نور و یا باران در امان بماند.
• استفاده از برند و تلویزیون های شهری با مصرف بهینه
• توجه به محل نصب و قابل رویت شدن این تلویزیون برای مخاطبان
• این تلویزیون نباید در مکانی نصب شود که برای افراد خطر آفرین باشد.
بسیاری از شرکت های مختلف اقدام به ارائه تلویزیون شهری کرده اند و آن را به صورت اجاره یا فروشی در اختیار مشتریان قرار می دهند. لذا بایستی به سابقه و خدمات و نحوه پشتیبانی از مشتری از سوی شرکت مورد نظر توجه نمود.

جمع بندی

تلویزیون شهری یکی از ابزار های الکتریکی و دیجیتالی است که در سطح شهر نصب می شود. تلویزیون های بزرگی که تصاویر و فیلم هایی را با اهداف بازاریابی، تبلیغات و همچنین زیبا سازی، آگاهی و آگهی های شهرداری از این طریق به مخاطبین القا می کنند. بسیاری از افراد برای پیشبرد اهداف و ارائه تبلیغات خود از این وسیله و یا اجاره آن استفاده می کنند. یکی از موارد مورد استفاده از این وسیله تبلیغات در زمان انتخابات و پیام های تسلیت و شادباش عمومی خواهند بود. برای نصب تلویزیون شهری به مجوز های لازم از طرف ادارات ذیربط نیاز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید

این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Button