IMG ۲۰۲۳۰۷۲۶ ۰۰۳۸۲۰ 266x300 - آشنایی کامل با انواع ویدئو وال

آشنایی کامل با انواع ویدئو وال

آشنایی کامل با انواع ویدئو وال

آشنایی کامل با انواع ویدئو وال

به مانیتور های چسبیده به هم که سبب ایجاد یک تصویر یکدست و هماهنگ می شوند ویدئو وال و یا تلویزیون شهری گفته می شود. این صفحه نمایش بزرگ در حال حاضر در اماکن عمومی پر تردد جهت به نمایش درآوردن خدمات و کالا ها برای جذب هر چه بیشتر مشتری ها بکار برده می شود. بدین جهت موارد دیگر چون بروشور، پوستر و…. در حیطه تبلیغات کم رنگ شده و جای خود را به videoWall ها داده اند.

5jlnyu57cs4e 300x198 - آشنایی کامل با انواع ویدئو وال
آشنایی کامل با انواع ویدئو وال

با توسعه این گونه تبلیغات احتیاج به بکارگیری دیوار ویدئویی در اکثر مشاغل خیلی رواج پیدا کرده است. این صفحه نمایش بزرگ دارای نرم افزار و سخت افزار می باشد که این قابلیت را به صفحه ها داده تا به صورت یکنواخت با هم کار کنند. Video Wall در مارک ها و برند های مختلف چون پاناسونیک، شارپ، ال جی، سامسونگ و … در بازار یافت می شود که هریک خصوصیات و عملکرد متمایزی دارد. به صورت وسیع در سراسر دنیا در حیطه های کاربردی بسیاری بکار برده می شود. همچنین این صنعت به علت خدمات خاص جهت آگاهی رسانی به کاربران یا عرضه اطلاعات جهت رسیدگی و کنترل متمرکز خیلی زود در حال گسترش است.

انواع ویدئو وال

ویدئو وال مدل نوین مانیتور صنعتی می باشد که در قیاس با مانیتور صنعتی قدیمی دارای امکانات بیشتر و بهتری می باشد. این سیستم دارای اقسام متنوعی است ولی ۳ مدل LED WALL, LCD VIDEO WALL, DLP از دیگر مدل ها، مشهور تر و کاربردی تر می باشند.

video wall terminal 300x169 - آشنایی کامل با انواع ویدئو وال
آشنایی کامل با انواع ویدئو وال

نوع DLP

در تولید این مدل از ویدئو وال، از صفحه نمایش ها لامپ تصویر استفاده شده، در نهایت بایستی توقع ضخامت تقریبا زیادی را در صفحه نمایش DLP داشته باشید. این نوع از صفحه نمایش فقط برای مجموعه ها و بخش هایی مناسب می باشد که شما دوست ندارید Bezel تصویر مشاهده شود. زیرا در برخی موارد Bezel سبب عدم ارائه بخش های اساسی محتوا در نمایشگر می شود. تنها مزایای این مدل در قیاس با دیگر مدل ها همین Bezel می باشد. از معایب این مدل صفحه نمایش می توان به هزینه های زیاد نگهداری آن اشاره نمود. زیرا در این مدل با ملاحظه به وجود لامپ تصویر با ماندگاری کم، شما بایستی به صورت مرتب لامپ ها را عوض نمایید.

مدل LCD VIDEO WALL

یکی دیگر از انواع ویدئو وال می توان به LCD VIDEO WALL اشاره نمود. این سیستم ها برعکس صفحه نمایش ها و تلویزیون های امروزی از فریم خیلی باریکی تولید می شوند. علت این مسئله این است که بتوانند از تمام صفحه به منزله صفحه نمایش بهره ببرند. در خرید این سیستم ها خطوط درز یا Bezel از اهمیت ویژه ای برخوردارند و با ملاحظه به مقدار خطوط درز، این نمایشگر ها متفاوت می باشند.
هر چه یک دیوار ویدیویی، از فاصله کمتری میان فریم یک صفحه نمایش تا فریم صفحه نمایش دیگری برخوردار باشد قیمت ویدئو وال هم بیشتر خواهد بود. از زمان آغاز تولید این دیوار ویدیویی، فاصله Bezel بین ۴.۹ الی ۱.۸ میلی متر بوده و با قیمت خیلی بیشتری فروخته می شود. به تازگی با ملاحظه به توسعه فناوری این فاصله به ۰.۸۸ میلی متر کاهش یافته و در روزهای آتی هم امکان دارد کمتر شود. بی شک جهت خرید آن بایستی هزینه بالاتری را پرداخت نمود.

مدل LED VIDEO WALL

از دیگر انواع ویدئو وال می توان LED VIDEO WALL را نام برد. این مدل، صفحه های انباشته از LED های کوچک که آنها را تلویزیون شهری هم می خوانند با ملاحظه به استقامت زیاد آنها، همواره در نواحی با وضعیت اقلیمی نامناسب بکار برده می شوند. زیرا لامپ های LED در مقابل سرما و بارش برف و باران مستحکم هستند.
صفحه های LED معمولا به ماژول هم شهرت دارند با واقع شدن آنها کنار همدیگر نمایشگر بزرگتری به اسم LED VIDEO WALL ایجاد می کنند. در این صفحه ها هر چقدر فاصله میان ال ای دی ها کمتر باشد تصویر پایانی رزولوشن و سطح کیفی بیشتری خواهد داشت.
این نوع از ویدئو وال ها به اسم تلویزیون شهری indoor و outdoor هم شهرت دارند. همانطور که از مفهوم این عبارت معلوم است تلویزیون شهری indoor در محوطه های داخل سالن بکار برده می شود. تلویزیون شهری outdoor در محوطه باز بکار برده می شود. از مزایای این صفحه نمایش میتوان شدت نور خیلی بالای آن را نام برد. چرا که خیلی از صفحه نمایش ها در پیرامون نور خورشید نمی توانند تصاویر را با وضوح بالا ارائه دهند. در این نوع تلویزیون شهری هیچ نوع خطوط درزی استفاده نشده و می توان این مورد را نیز از مزایای آن دانست.

images - آشنایی کامل با انواع ویدئو وال
آشنایی کامل با انواع ویدئو وال

نحوه نصب ویدئو وال

چنانچه آماده سازی مقدماتی صورت گرفته باشد نصب صفحه نمایش دیواری ویدئو وال خیلی راحت است.
• آماده سازی
این مرحله دارای تصمیم گیری در خصوص روش های بکارگیری جهت راه اندازی و نصب video wall می باشد. در این مرحله بایستی برای صاحب کار نیازسنجی صورت گیرد.
• نصب
پنل ها و سخت افزار های دیگر در مجاور هم راه اندازی می شوند و یک تصویر پایانی و یکدست ایجاد می شود.
• پیکربندی
پیکر بندی سیستم ها به نوعی است که افزون بر عملکرد تکی به شیوه یکپارچه و هماهنگ هم کار می کنند. در حقیقت بایستی یک هماهنگی در تصویر مشاهده شود.

علل عمده استفاده از ویدئو وال برای کسب و کار

علت اساسی که شما جهت کسب و کار و مشاغل خود به ویدئو وال احتیاج دارید این است که:
• همانطور که می دانید اطلاعات و داده ها، حیات مشاغل به حساب می آیند و می توانند کلیه اطلاعات مدنظر خود را در داشبورد به مسئولان خود یا هر شخص دیگری عرضه بدهند.
• این نوع تلویزیون شهری این اطمینان را به شخص می دهد که همه بدون درهم ریختگی معلومات و داده ها و همچنین بدون گمراهی آگاه شوند.
• این سیستم های کاربردی به راحتی در هر مکان از دفتر راه اندازی می شوند. به موسسه این فرصت را می دهند تا پرسنل را با داده های اطلاعاتی اساسی خیلی زود آشنا نمایند.
• ویدئو وال انتخابی مطلوب جهت عرضه اطلاعات می باشد. فرقی ندارد این صفحه، اسلاید، فیلم یا یک سند باشد.
• این سیستم ها سبب بالا رفتن همکاری می شوند: همایش ویدیویی و به اشتراک گذاری مدارک، فایل ها و دیگر اطلاعات مهم.
• این سیستم ها در حال حاضر اقتصادی بوده و کنترل و مراقبت از آنها خیلی راحت تر از گذشته می باشد.
• این سیستم ها می توانند در پخش ورزش های زنده، اخبار، هواشناسی و… بکار برده شوند. حتی این سیستم ها می توانند در نمایشگاه ها جهت مقاصد تعاملی بکار برده شوند. در آگهی رسانی به کاربران، معرفی های فروش جهت اشتراک گذاری با مخاطبان بکار برده می شوند.
•دیوار ویدئویی گرما ایجاد نمی کنند و نمایشگر بزرگی هستند که شما همواره می خواهید در محل کار خود آن را داشته باشید و هر موقع خواستید مضمون دیگری را در هر جای این سیستم ها قرار دهید.
• از ویدئو وال ها می توان در لابی جهت پیشواز از کاربران و تبلیغ برند خود بهره برد. این سیستم ها می توانند خیلی بزرگ باشند. در حال حاضر در فرودگاه ها، سالن های همایش، سالن های سینما، فروشگاه ها و… این سیستم ها مشاهده می شوند. دیوار ویدئویی به بخش حائز اهمیتی از تبلیغات و عرضه مطالب مبدل شده اند.

Urban tv video wall 300x277 - آشنایی کامل با انواع ویدئو وال
آشنایی کامل با انواع ویدئو وال

آیا این تلویزیون ها برای مراکز خرید بزرگ بکار برده می شوند؟

از عمده ترین کاربردهای ویدئو وال می توان به راه اندازی آن در مراکز خرید بزرگ اشاره نمود. چنانچه در پی وضع یک ارتباط ایده آل با مخاطب می باشید و دوست دارید سبب بالا رفتن درصد نفوذ مشاغل خود شوید نصب و راه اندازی این صفحه نمایش می تواند نظریه خیلی اثربخشی برای رقابت با رقبا باشد. این صفحه نمایش ها از نظر پیکر بندی، سیستم منعطفی را به کاربران عرضه می دهند. در این صورت کسب و کار و اشخاصی که تمایل دارند از متدی اثربخش جهت افزایش توجه کاربران خود بهره ببرند، می توانند از این شیوه استفاده کنند.
ویدئو وال ها از نظر کارکرد، محصولی همه کاره به شمار می آیند. این صفحه نمایش ها می توانند جهت تبلیغات همچنین سرگرمی بکار برده شوند. همانطور که کاربران معمولا در پی اخذ تجارب جدید در خرید می باشند این سیستم ها می توانند اثربخشی زیادی روی آنها داشته باشند. اعمال سرگرمی و لذت خرید از عمده ترین شیوه ها جهت بالابردن راندمان تبلیغات می باشد.
از ویدئو وال در اکثر فروشگاه های نوین بهره برده می شود. استفاده از گرافیک بالا، فعال سازی تصاویر و … می تواند اثربخشی بکارگیری از این کالا ها را چندین برابر نماید. زمانی که در یک مرکز خرید بزرگ در خرید و تفرج هستید، وجود نمایشگر بزرگ با گرافیکی جذاب و تصاویر فعال توجه شما را به خود جذب می کند. خیلی از برند ها از این موقعیت بهره برده و تبلیغات خود را روی دیوار ویدئویی ارائه می دهند. بدین علت است که این نمایشگر ها یکی معروف ترین ایده های تبلیغاتی در فروشگاه های بزرگ به شمار می آیند. کاربردهای ویدئو وال فقط مختص به این مورد نیست و در مکان های دیگری هم بکار برده می شود.

نکات مهم در خصوص ویدئو وال

نکات مهم در خصوص ویدئو وال که بایستی به آن توجه شود عبارت است از:
•زمانی که از دیوار ویدئویی حرفی به میان می آید یکی از نخستین مسائلی که به ذهن می آید، ارگونومی اتاق کنترل و شیوه نشستن متصدی ها و فاصله آن ها میباشد. پس بایستی پیش از طراحی این نکته را در نظر بگیرید.
• ماندگاری و عمر مفید این سیستم تقریبا ۱۰۰ هزار ساعت می باشد. در این صورت نمی توان آنها را با نمایشگر های عادی مقایسه نمود.
• از نکات مهم در خصوص ویدئو وال که باید به آن توجه نمود این است که بزل یا لبه در این سیستم ها در قیاس با نمایشگر های صنعتی خیلی کمتر می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید

این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Button